Domů > Obce > Planá > Město Planá > Poplatek za odpad

Předmětem poplatku je odkládání směsného komunálního odpadu z jednotlivé nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci, a nachází se na území města. Poplatkovým obdobím poplatku je kalendářní rok. Plátce poplatku odvede vybraný poplatek správci poplatku nejpozději do 31. 03. příslušného kalendářního roku.

Poplatníkem poplatku je:

a)  fyzická osoba, která má v nemovité věci bydliště nebo

b)  vlastník nemovité věci, ve které nemá bydliště žádná fyzická osoba.

Plátcem poplatku je:

a)  společenství vlastníků jednotek, pokud pro dům vzniklo, nebo

b)  vlastník nemovité věci v ostatních případech.

Plátce poplatku je povinen vybrat poplatek od poplatníka.

Spoluvlastníci nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci jsou povinni plnit poplatkovou povinnost společně a nerozdílně.

Celé znění obecně závazné vyhlášky naleznete ZDE

Město Planá

Pokud není součástí adresy název ulice, vyplňte pouze obec a číslo popisné.
Variabilní symbol vám bude sdělen na telefonním čísle 374 752 918

Níže naleznete roční poplatky dle velikosti popelnic a četnosti svozů. Vyplňte počet popelnic do níže uvedených variant. Následně se Vám ve spodní části zobrazí celková cena poplatku.

Vyplněním požadovaných údajů v rámci formuláře pro zadání platby Klientem bude uzavřena smlouva o poskytnutí služby mezi Klientem a Plzeňským krajem, jejíž obsah vyplývá z údajů vyplněných v rámci formuláře pro zadání platby, z obchodních podmínek a z poučení o zpracování osobních údajů.